SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Snusdosor 5715693
nr 571 5693
Snusdosor
2 st, Silver, 1800-tal
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 16 mars 2009
kl 18:28:30
16/3 17:16:52
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver